Recordopbrengst dorpsveiling Midwoud-Oostwoud

MIDWOUD – Zes jaar lang heeft Midwoud-Oostwoud moeten wachten, maar dit jaar kon er eindelijk weer (fysiek) een dorpsveiling worden georganiseerd voor Midwoud/Oostwoud. De organisatie van de veiling heeft als doel om dit jaar 12 verenigingen en stichtingen uit Midwoud en Oostwoud een financieel duwtje in de rug te kunnen geven.

Sylvia Blom van de organisatie vertelt: “Het (deels nieuwe) comité zijn in september 2022 gestart met alle voorbereidingen en met behulp van alle vrijwilligers was het afgelopen zaterdag 1 april dan eindelijk zover; de dorpsveiling 2023! De Teun Blokker zaal aan de Tripkouw zag er prachtig uit, met een groot podium met een aantal kavels, en mooie bloemen en planten als versiering.

Wat direct opviel in de zaal was de auto, die autobedrijf Keijzer als kavel aanbood voor de veiling. Er werden drie sleutels geveild, maar met slechts een van de sleutels kon er daadwerkelijk worden gereden. Deze kavel zorgde dan ook voor behoorlijk veel reuring in de zaal, omdat de kavelkopers de autosleutel gelijk konden testen.

Na twee pogingen ging uiteindelijk de koper van de derde sleutel er met de buit vandoor onder luid applaus van de volle zaal. De kavelgids stond vol met prachtige kavels, van een enorme BBQ van EP Beerepoot tot een kinderwagen uit 1957; voor iedereen zat er wel iets moois tussen. Maar de grote favorieten in de zaal waren toch wel de zelf georganiseerde uitjes van de dorpsgenoten zelf.

Vele bordjes gingen omhoog bij de etentjes, borrels, bbq’s en vaartochten in en rondom Midwoud. Met als grote klapper de spelletjesavond bij Dirk Schermer thuis, die uiteindelijk rond de €3500 euro opbracht.

De avond was nog succesvoller dan het comité heeft durven dromen met een totale opbrengt van €76.265!

We kijken dan ook trots terug op een super geslaagde editie dorpsveiling Midwoud/Oostwoud,” aldus Sylvia Blom